Express Bydgoski pisze o żakach: Jeżdżą, grają i strzelają

Zespół BKS Bydgoszcz (rocznik 2009) wygrał drugi turniej halowy, a w najbliższy weekend wybiera się na kolejny. Futbol dzieci cieszy.

Po wygranej imprezie pn. Cuiavia Cup w Aleksandrowie (drugi rocznik 2008 był czwarty), młodzi gracze Budowlanego Klubu Sportowego zagrali w Kartuzach w turnieju Futsal Cup 2016.

Gracze r. 2009 pokonali w grupie Football Academy, GKS Kowale i KS Skorzewo II; w ćwierćfinale - Spartę Gdańsk 2:1, w półfinale KS Skorzewo 4:0, zaś w finale Football Academy również 4:0.

Najlepszym zawodnikiem został wybrany Makary Marut - BKS Bydgoszcz (6 bramek), który został tym mianem wyróżniony też w poprzednim turnieju.

Skład BKS: Aleks Wiśniewski,Kamil Chmara, Dominik Cholewczyński,Aureliusz Szymaniak,Bartosz Syka,Ignacy Jędrzejczak i Makary Marut.

Podopieczni Radosława Maruta i Tomasza Szuflity grają ponadto w Kujawsko-Pomorskiej Halowej Lidze Żaka, w której w drugiej kolejce, w miniony weekend, pokonali Polonię Bydgoszcz, UKS Jedynka Aleksandrów Kuj. i Falę Świekatowo.

- Teraz wybieramy się na turniej do Gniewina - mówi trener Marut. BKS prowadzi nadal nabór do drużyny roczników 2008 i 2009. Szczegóły na stronach internetowych klubu.

Źródło: http://www.expressbydgoski.pl/sport/pilka-nozna/a/jezdza-graja-i-strzelaja,11577460/